"Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!" M.Kemal Atatürk
19 Temmuz 2024 Cuma

İştiraklerimiz

 

TİCARİ İŞTİRAKLER

 

 

BEYLİKOVA BESİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

 

Hayvancılık konusunda ilimiz Beylikova İlçesinde OSB kanunun 4. maddesine istinaden İl Özel İdare Müdürlüğü, Eskişehir Ticaret Borsası ( ETB ), Eskişehir Ticaret Odası ( ETO ) ve Ziraat Odası Başkanlığının katılımı ile 2006 yılında 142 hektar arazi üzerine kurulan Eskişehir Beylikova Besi Organize Sanayi Bölgesi Tüzel kişiliğidir.

 

Besi OSB`nin Hedefleri;

 

 -  Bölgemizde canlı hayvancılık ve hayvancılık yan ürünlerini planlı bir şekilde arttırmak, yönlendirmek ve diğer bölgelere örnek olmak,

 -  İlimiz ve Bölge ekonomisinin gelişiminde çok önemli bir yer tutan besicilik ve hayvan yetiştiriciliğinin mevcut kapasitesinin etkin / verimli kullanımı ile bu sektörün sistemli bir şekilde gelişimine imkân tanıyacak altyapı ve organizasyonların kurulması.

Besi Organize Sanayi Bölgesinde;

Et ve Süt işleme tesisleri, Et kesim alanları, Veterinerlik hizmetleri, Et Borsası, Canlı Hayvan Borsası, Kamyon Parkları, Bankacılık ve Sigortacılık İşlemlerinin yürütüldüğü alanlar, Arıtma Tesisleri, Soğuk Hava Tesisleri, Yem Üretim ve Depolama Alanları, Restoran, Kafe gibi sosyal alanlar, Karakol, İtfaiye gibi resmi kurumlar, Organize Teknoloji Besi Bölgesi yönetim merkezleri, Hayvan ölüleri toplama merkezi, Servis alanları, Kayıt ve kontrol birimleri gibi alanlar bulunacaktır.

 

ESABİGEM AVRUPA BİRLİĞİ İŞ GELİŞTİRME MERKEZİ ANONİM ŞİRKETİ

 

Eskişehir Ticaret Borsası (ETB), Eskişehir Ticaret Odası ( ETO ), Eskişehir Sanayi Odası       ( ESO ), Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi ( EOSB ) ve Eskişehir Güç Birliği Holding Anonim Şirketi 2008 yılında kurulan şirkettir.

ESABİGEM`in İlimizde AB’ne katılım sürecinde üreticilerin, üyelerimizin, Borsamızın ve dolayısıyla ülkemizin tarım ve hayvancılık konularında uyumla ilgili sorunlarının çözümleri hususlarında büyük katkılar sağlayacağı beklenmektedir.

 

RESMİ İŞTİRAKLER

 

TÜRK STANDARTLARI ENSTİTÜSÜ ( TSE )

Türk Standartları Enstitüsü;  her türlü madde ve mamuller ile usul ve hizmet standartlarını yapmak amacıyla 18.11.1960 tarih ve 132 sayılı kanunla kurulmuştur. Enstitünün ilgili olduğu bakanlık Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığıdır. Enstitü, tüzel kişiliği haiz, özel hukuk hükümlerine göre yönetilen bir kamu kurumu olup, kısa adı ve markası TSE`dir. Bu marka çeşitli şekillerde gösterilir. Türk Standartları Enstitüsü`nün izni olmadan bu marka hiçbir şekil ve şart altında kullanılamaz. Yalnız Türk Standartları Enstitüsü tarafından kabul edilen standartlar Türk Standardı adını alır. Bu standartlar ihtiyari olup, standardın ilgili olduğu bakanlığın onayı ile mecburi kılınabilir. Bir standardın mecburi kılınabilmesi için Türk Standardı olması şarttır. Mecburi kılınan standartlar Resmi Gazete ‘de yayımlanır.

 

Eskişehir Ticaret Borsası 17.03.2008 tarihinden bu yana Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ve IQNet belgesine sahiptir. ETB faaliyetlerini TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Standardına uygun olarak yürütmektedir. 

 

Başkan
Facebook Twitter Instagram English Mail

Üye Borç Sorgulama & Ödeme Online İşlemler


  Şifremi Unuttum

Elektronik Satış Salonu Online Üye Girişi


  Şifremi Unuttum

ETB Mobil Borsam

E-Bülten

E-bülten ve gelişmelerden haberdar olmak için e-posta adresinizi kaydettirin.

Faydalı Linkler

Odalar & Borsalar

Üyelikler

İştiraklerimiz

Ulusal Kuruluşlar

Uluslararası Kuruluşlar

Basın

4 Günlük Hava Tahmini

ESKİŞEHİR
ALIŞ SATIŞ
DOLAR
EURO