"Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!" M.Kemal Atatürk
19 Temmuz 2024 Cuma

Tüm Haberler

ODA/BORSA MECLİS ÜYELERİ BİLGİLENDİRME SEMİNERİ
Borsamız Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri 3-4 Şubat 2024 tarihlerinde TOBB Başkanımız Sn. Rıfat Hisarcıklıoğlunun katılımı ile TOBB de gerçekleşen Oda/Borsa Meclis Üyeleri bilgilendirme seminerine katıldı.
5.02.2024
LÖSEV Kurban Bağış Kampanyası
Bağış yapmak için tıklayınız.
25.10.2023
BAŞKANLARDAN ZİYARET
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nın Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Salih Zeki Murzioğlu veSamsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu BaşkanıSinan ÇAKIR Borsamıza nezaket ziyaretinde bulundular.
2.10.2023
TMO 2023 DÖNEMİ HUBUBAT ALIM FİYATLARI DUYURUSU
Sayın Üyemiz, Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından TMO alım fiyatları; Ekmeklik Buğday için8.250 TL/Ton, Arpa için ise7.000 TL/Ton, olarak06/06/2023tarihinde açıklanmıştır. Buna göre TMO alımlarına ilişkin detaylı bilgiler için tıklayınız. Üyelerimize duyurulur. Saygılarımızla, GÜLTEKİN GÜLER Genel Sekreter
7.06.2023
KALICI KONUT KAMPANYASI
Gün birlik olma günü. Azı çoğu yok. İster tek bir tuğla. İster bir ev. Elinizden ne gelirse. "Konut Seferberliği" kampanyasına herkesin desteği çok kıymetli. Bilgi için https://tobb.org.tr/Sayfalar/AnaSayfa.php
3.04.2023
TEDARİKÇİM DEPREM BÖLGESİNDEN PROGRAMI
Türkiye genelindeki büyük ölçekli işletmelerin hammadde ve ara madde ihtiyaçlarını deprem bölgesinden karşılamasını sağlayarak, Kahramanmaraş, Hatay ve Malatya merkezli yaşanan depremlerden etkilenen işletmelerin yeniden faaliyete geçme sürecini hızlandırmak ve destek olmak amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından “Tedarikçim Deprem Bölgesinden Programı” başlatılmıştır. Hammadde ve ara malı ihtiyaçlarını deprem bölgesinden tedarik etmek isteyen büyük ölçekli işletmelere destek oluyoruz. Deprem bölgesinden alım yapmak isteyen büyük ölçekli işletmeler ile deprem bölgesinden satış yapmak isteyen işletmeleri bir araya getiriyoruz. Programa katılarak satın alma ihtiyaçlarını deprem bölgesinden karşılamak isteyen büyük işletmelerin aşağıdaki formu doldurarak ön başvuru yapmaları gerekmektedir. Deprem bölgesinde yer alan tedarikçi işletmelerin bilgileri ön başvurunun ardından büyük işletmelerle paylaşılacaktır. Daha fazla bilgi ve programa katılmak için: https://tobb.org.tr/tdb
21.03.2023
TOBB’DAN DEPREM YARDIM KAMPANYASI
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nin (TOBB) Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremin yaralarını sarmak için yardım kampanyası başlattı. AFAD koordinasyonunda başlatılan yardım kampanyası kapsamında, 365 Oda ve Borsa, firmalar tarafından yapılan ayni yardımlar ve iş makineleri tırlarla deprem bölgesine sevk edildi. ​ Tırlarda, deprem bölgesinden gelen talepler kapsamında jeneratör, iş makinesi, çadır, tüplü soba, ısıtıcı, battaniye, hazır yemek, konserve, sandviç, paket ekmek, kaban, bisküvi türleri, aydınlatma malzemeleri, kahvaltı paketleri, bebek maması, bebek bezi, yatak, yorgan, mont, ayakkabı, giyim eşyası, su, süt, bakliyat, gıda ürünleri, hijyen ve temel ihtiyaç malzemeleri yer alıyor. Yardımlar, TOBB da kurulan Kriz Masasından koordine ediliyor. 07 Şubat tarihi itibariyle, 87 tır gıda, su ve ihtiyaç malzemesi, 59 tır giysi ve battaniye, 23 bin 923 adet ısıtıcı, 40 adet iş makinesi, vinç, jeneratör ile 65 adet konteyner bölgeye ulaştırıldı. TOBB tarafından nakdi yardım kampanyası da başlatıldı. Kampanya, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu imzasıyla 81 ilde tüm Oda ve Borsalara gönderilen yazıyla duyuruldu.
8.02.2023
SAKARYA TİCARET BORSASI NDAN BORSAMIZA ZİYARET
Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Genç ile Sakarya Ticaret Borsası Meclis Başkanı Bekir Uztürk, Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Zeydan ve Meclis Başkanı Hasan Öztürk’e nezaket ziyaretinde bulundu.
19.01.2023
BORSAMIZDA KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ GÖZETİM TETKİKİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Borsamızda Kalite Yönetim Sistemi Gözetim Tetkiki, TSE Baş Tetkikçi Coşkun Yıldırım Tarafından Başarıyla Gerçekleştirildi.
26.08.2022
TOBB TARAFINDAN BORSAMIZA ZİYARET
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Birleşmiş Milletler Tarım ve Gıda Örgütü (FAO) işbirliği ile yürütülmekte olan “Tarımsal Gıda Değer Zincirlerinde Küçük Çiftçiler için Tarımsal Risk Yönetimi için Alternatiflerin Geliştirilmesi” başlıklı proje kapsamında, proje sorumluları tarafından Borsamıza ziyaret gerçekleştirildi.
23.08.2022
ERNEJİ VERİMLİLİĞİ
17.08.2022
ESKİŞEHİR SEKTÖR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI
Tarım ve Orman BakanıSn. Vahit Kirişci,Eskişehir’deSektör Temsilcileri Toplantısı’nda Eskişehir detarımsektörü temsilcileri ile bir araya geldi.Toplantıya Borsamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Zeydan iştirak etti.
22.04.2022
LİSANSLI DEPOCULUK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Eskişehir Ticaret Borsası, Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TÜRİB), Ziraat Bankası ve TMO Lisanslı Depoculuk Müdürlüğü işbirliğinde organize edilen “TÜRİB-ELÜS ve Lisanslı Depoculuk Tanıtım Toplantısı” Eskişehir Ticaret Borsası ev sahipliğinde gerçekleştirildi. İlginin yoğun olduğu toplantıya TMO Eskişehir Başmüdürü, ESOGÜ Ziraat Fakültesi Dekan Vekili, İl Tarım ve Orman Müdürü, LİDAŞ temsilcileri, tarım paydaşları, üreticiler, yatırımcılar ve çok sayıda ETB üyesi katıldı.
28.04.2022
TOBB 78. GENEL KURULU
TOBB ikiz kulelerde online olarak gerçekleştirilen genel kurula, 365 Oda ve Borsaların Meclis Başkanları, Yönetim Kurulu Başkanları, Delegeleri ve Genel Sekreterleri katılım sağladı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Kurulu’na Eskişehir Ticaret Borsası’nı temsilen TOBB Genel Kurul Delegeleri tam katılım sağladılar.
13.05.2022
ŞIRNAK TSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI SN. OSMAN GELİŞ’TEN BORSAMIZA ZİYARET
Şırnak TSOYönetim KuruluBaşkanıOsman GelişBorsamıza nezaket ziyaretinde bulundu.
3.06.2022
TOBB BAŞKANI SN. M.RİFAT HİSARCIKLIOĞLUNDAN BORSAMIZA ZİYARET
Eskişehir Ticaret Borsası TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla bir istişare toplantısı gerçekleştirildi. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun teşrifleriyle gerçekleştirilen toplantıda sektörel ve bölgesel ekonomik-tarımsal durum analizi yapılarak üyelerin talep, beklenti ve çözüm önerileri alındı.
7.06.2022
ESKİŞEHİR EKONOMİSİNE DEĞER KATAN VE KAYIT TARİHİ İTİBARİYLE EN ESKİ ETB ÜYELERİNE PLAKET TAKDİMİ
TOBB Başkanı Sn. M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla, Eskişehir ekonomisine değer katan ve kayıt tarihi itibariyle en eski ETB üyelerine plaket takdimi yapıldı.
7.06.2022
ESKİŞEHİR KORUMA KURULU TOPLANTISI BORSAMIZA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Eskişehir Koruma Kurulu toplantısı Borsamız ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
16.06.2022
TOBB 70. YIL ETKİNLİKLERİ
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 70. Yıl Etkinliklerine Borsamızca katılım sağlandı.
24.06.2022
İLK MAHSUL TÖRENİ
Eskişehir Ticaret Borsası’na 2022 yılı ilk Mahsul Arpa, Tepebaşı ilçesi, Danişment Mahallesi üreticilerinden Hasan Ege tarafından getirildi. Üreticimiz Hasan Ege’ye ait yaklaşık 2 ton Arpa’nın 500 kilogramı, Duranlar Tar.Ür.Paz.San.Tic.Ltd.Şti. tarafından kilogramı 60 TL temsili fiyat üzerinden satın alındı.
28.06.2022
Lisanslı Depoculuk, ELÜS ve TÜRİB Tanıtım Toplantısı
TMO, TÜRİB, Ziraat Bankası ve İK Tarım Üssü yetkililerinin konuşmacı olarak katılacağı “Lisanslı Depoculuk, ELÜS ve TÜRİB Tanıtım Toplantısı” 8 Nisan 2022 Cuma günü saat 14.30’da T.C. Eskişehir Ticaret Borsası ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir. Sektörümüz adına çok önemli gördüğümüz bu toplantıya katılımınızdan memnuniyet duyulacaktır. Saygılarımızla, Konuşmacılar: 1. Mevlüt Akan,TMOLisanslı Depoculuk Şube Müdürlüğü Ziraat Mühendisi - Lisanslı depoculuk ve hasat dönemi planları 2.Necla Küçükçolak, TÜRİB Piyasalar Genel Müdür Yardımcısı - Ürün borsacılığı ve TÜRİB ELÜS piyasası işleyişi ve işlem esasları 3.Engin Çekici, Ziraat Bankası Tarım Bankacılığı Bölüm Başkanı - Çiftçiye sağlanan finansman imkânları 4.İsmail Kemaloğlu, İK Tarım Üssü - Tarım sektöründeki iç ve dış gelişmeler, önümüzdeki döneme ilişkin değerlendirmeler
5.04.2022
BORSAMIZ YABANCI ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE KAPILARINI AÇTI
Lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini Eskişehir’de tamamlayan ve tamamlayacak olan uluslararası öğrencilerin mesleki kariyerlerini desteklemek amacıyla Eskişehir Ticaret Borsası ev sahipliğinde “Potansiyel Mezun Atölyeleri Eskişehir Buluşması” gerçekleştirildi.
9.03.2022
ENERJİ VERİMLİLİĞİ HAFTASI
Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için enerjimizi doğru kullanmalıyız.
14.01.2022
YILIN SON PERSONEL TOPLANTISI BORSAMIZDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Borsamızda aylık olarak düzenlenen personel toplantısının sonuncusu yıl sonu kutlaması ile gerçekleştirildi.
31.12.2021
TEPEBAŞI BELEDİYESİ NDEN BORSAMIZA ZİYARET
Tepebaşı Belediyesi Meclis Üyeleri Borsamızı ziyaret ederek çalışmaları yerinde değerlendirdi. Kendilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz.
24.12.2021
BAŞKAN YAUZ DAN BORSAMIZA ZİYARET
(TOBB) Yönetim Kurulu Sayman Üyesi ve Ankara Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Faik Yavuz Borsamıza nezaket ziyaretinde bulundular. Kendilerine teşekkür ederiz.
24.12.2021
9.Aydın Uluslararası Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı
13-16 Ocak 2022 tarihleri arasında 9.Aydın Uluslararası Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı’na ev sahipliği yapacak Aydın Ticaret Borsası tarım, gıda ve hayvancılık sektörlerindeki ulusal ve uluslararası firmaları ve ziyaretçileri bir araya getirecek.
23.12.2021
TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASINDAN BORSAMIZA ZİYARET
Türkiye Finans Katılım Bankası Eskişehir Ticari Şube Müdürü Sayın Selim Şenol ve yardımcısı Sayın Mustafa Dülger’e nazik ziyaretleri için teşekkür ederiz. Finansmana ihtiyaç duyan üyelerimize uygun koşullarda kredi sağlanması ve Eskişehir Ticaret Borsası’ın yapacağı yeni yatırımlar hakkında görüşmelerde bulunuldu.
13.11.2021
ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI ESKİŞEHİR ŞUBESİNDEN BORSAMIZA ZİYARET
Ziraat Mühendisleri Odası Eskişehir Şube Başkanı Sayın Muazzez Günay ve yönetim kurulu üyeleri; Sayın Çetin Toraman, Sayın Duygu Doğandor, Sayın Şengül Büyükaksoy, Borsamıza nezaket ziyaretinde bulundular.
13.11.2021
MEMLEKET PARTİSİ HEYETİNDEN BORSAMIZA ZİYARET
Memleket Partisi Genel Başkan Vekili Sayın Prof. Dr. Gaye Usluer, Tepebaşı İlçe Başkanı Yunus Can Uyanık, Eskişehir İl Başkanı Baki Dündar ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Eskişehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu’na nezaket ziyaretinde bulundular. Ziyaret kapsamında, kent ve ülke genelindeki tarım, hayvancılık ve ticaret çalışmaları ile ETB projelerine yönelik görüş alışverişinde bulunuldu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ETB Başkanı Ömer Zeydan, Memleket Partisi heyetine teşekkür etti. ETB olarak Eskişehir’e fayda sağlamak ve katma değer yaratmak için çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.
12.11.2021
Akıllı KOBİ Platformu
Akıllı KOBİ Platformu hayata geçti. Dijital dönüşümünü gerçekleştirmek ve işini dijitale taşımak isteyen tüm KOBIleri Akıllı KOBİ’ye bekliyoruz.http://ww.akillikobi.org.tr
5.10.2021
BORSAMIZ ISO 9001-2015 KYS BELGESİ YENİLENDİ
TSE Baş denetçisi Özgür Özkan tarafından gerçekleştirilen Belge Yenileme Tetkikinde, Borsamızda uygulanmakta olan Kalite Yönetim Sisteminin yapısı ve yapmış olduğumuz uygulamalar incelendi. Yapılan tetkik ve incelemeler neticesinde, Borsamızın, TSE ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi 3 yıllığına başarıyla yenilendi.
1.10.2021
ETB AHİSİ SEÇİLDİ
13-19 Eylül “Ahilik Haftası kutlama programları kapsamında mesleğinde örnek olan esnaf ve sanatkârlara, Eskişehir’in ahisine, kalfasına, çırağına şed kuşatma ve kaftan giydirme töreni yapıldı. Mesleğini uzun yıllardır sürdürerek şehrin ekonomisine katlılar sağlayan, Borsamızda vermiş olduğu hizmetlerden dolayı ahi olarak seçilen Nejdet SÜMEL‘e Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Ekrem BİRSEN ve Meclis Başkanımız Hasan ÖZTÜRK tarafından kaftan giydirilmesi ve plaket takdimi yapıldı.
14.09.2021
KÜTAHYA TİCARET BORSASINDAN BORSAMIZA ZİYARET
Kardeş Borsamız Kütahya Ticaret Borsası heyeti Yönetim Kurulu Başkanı Necati GÜLTEKİN, Genel Sekreter ve Borsa personeli ile birlikte Borsamızın işleyişi hakkında bilgiler almak ve istişarede bulunmak üzere Borsamıza ziyarette bulundular.
31.08.2021
TOBBUYUM-ARABULUCULUK VE UYUŞMAZLIK MERKEZİ
Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) 22 Haziran 2012 yılında yürürlüğe giren ilk arabuluculuk kanunu olan “Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu’nun” hazırlık aşamasından bugüne kadar Türkiye’de arabuluculuk kurumunun gelişmesi, yargı yükünün hafifletilmesi ve yaygınlaşması konusunu önemsemekte ve bu doğrultuda çalışmalarını sürdürmektedir. Arabuluculuğun iş dünyasında çalışanlara ve iş insanlarına tanıtılması ve yaygınlaştırılması konusunda ulusal ve uluslararası birçok etkinlik düzenlemiştir. Bu bağlamda, TOBB’un girişimleri ile iş dünyamızın ve vatandaşlarımızın uyuşmazlıklarının sürdürülebilir çözümlere ulaşmasına yardımcı olmak amacıyla 09.12.2020’de TOBBUYUM Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi kurulmuştur.
26.08.2021
ESKİŞEHİR TİCARET BORSASINDAN AŞI ÇAĞRISI
Sayın Üyemiz, Yaklaşık 1,5 senedir tüm dünyayı etkisi altına alarak sosyal ve ekonomik hayatı son derece olumsuz etkilemiş olan Covid-19 salgınına karşı geliştirilen aşılar sayesinde yeni bir dönem başlamıştır. Aşılarla hem salgının kontrol altına alınabilmesi hem de virüse yakalananların bu süreci daha hafif atlatabilmesi mümkün olmaktadır. Dolayısıyla aşı olmak herkesin dikkate alması gereken önemli bir vatandaşlık görevidir. Özellikle okullarımızın yeniden yüz yüze eğitime başlamasıyla bu konu daha da önemli hale gelmektedir. Yeniden yalnızlığa mahkûm olacağımız günleri yaşamamak için herkesin aşılarını yaptırmasında azami gayret göstermesi gerekmektedir. Bu çerçevede günlük hayatımızın normale dönmesi için herkesi aşı olmaya davet ediyoruz. Sağlıklı günler dileriz. ESKİŞEHİR TİCARET BORSASI
26.08.2021
TOBB MESLEKİ EĞİTİM İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ MEYVELERİNİ VERİYOR
MEB, TOBB ve TOBB ETÜ arasında oluşturulan Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü kapsamında atılan adımlar olumlu yönde sonuçlanıyor. Eskişehir Ticaret Borsası’nın Protokol Yürütme Kurulu Başkanlığı görevi ile sorumlu olduğu Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin tüm programlarının ortalama öğrenci doluluk oranı yüzde 98 olarak yüksek seviyede gerçekleşti. ETB Başkanı Zeydan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ederek sözlerini sürdürdü. İşbirliği protokolünün duyurularak lisemiz öğrencilerine sağlanacak imkânların açıklanmasının ardından Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi nin büyük ilgi gördüğünü söyleyen ETB Başkanı Ömer Zeydan, protokolün hayata geçirilmesinde öncülük yapan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na minnettar olduklarını söyledi. Gelişen dünya ile entegre olmanın, çağı yakalamanın ve nitelikli ara eleman yetiştirme yolunun ve dolayısıyla istihdamı artırmanın mesleki eğitimden geçtiğini ifade eden Başkan Zeydan: “Lisemizin sektörlerimizin ve gelişen teknolojinin ihtiyaç gereksinimlerine uygun mezunlar vermesi için Protokol Yürütme Kurulu olarak birçok icraat gerçekleştirdik. Okulumuzun ve mesleki eğitimimizin gelişimi için çok sayıda çalışma yaptık. Meslek lisemiz öğrenci tercihlerinin ilk sıralarında yer almaya başladı. Çalışmalarımızın meyvelerini almak bizler adına çok sevindiricidir. Mesleki eğitimin gelişmesi ve ilerlemesi için elimizden gelen katkıyı koymaya devam edeceğiz. İş dünyamızın iyi yetişmiş teknik eleman ihtiyacını karşılamaya odaklanmış olan Meslek Lisemizin mezunları profesyonel hayata 1 adım önde başlayacaklar. Bu kapsamda Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu lisemizi tercih eden öğrencilerimize, velilerimize ve eğitim kadromuza çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.
18.08.2021
ETB MANAVGAT A 4 TIR HAYVAN YEMİ GÖNDERDİ.
Ülkemizin Güney Bölgelerinde meydana gelen Orman yangınları nedeniyle otlatma alanları ve yem stokları yanan, zor durumda kalan üreticilerimize yardım amacıyla Eskişehir Ticaret Borsamız tarafından 4 tır hayvan yemi gönderildi. Başkan Zeydan, Eskişehir Ticaret Borsası olarak Manavgat/Antalya orman yangınlarında ahırlarını, yem ambarlarını, yem bitkilerini kaybeden hayvan üreticisi çiftçilerimize acilen 4 tır dolusu hayvan yemi gönderiyoruz. Zaman laf üretme zamanı değil, icraat zamanıdır” dedi. ETB’nin yapmış olduğu “Yangından kurtulan hayvan varlığımız açlıktan ölmesin!” çağrısına katkı sunan firmalara teşekkür eden Zeydan, “OĞUZLAR YEM AŞ/ Oğuzlar ailesine, ESKA YEM/Derin Kanatlı’ya, ESYEM AŞ/ Murat Sürel’e, Dostum Yem Bayii /Halil Aydemir’e ve isminin açıklanmamasını arzu eden birçok hayırsever üyemize Borsamız ve şahsım adına şükranlarımı sunuyorum. İyi ki ETB’nin böyle üyeleri var” dedi.
3.08.2021
İYİ PARTİ HEYETİNDEN BORSAMIZA ZİYARET
İyi Parti Grup Başkanı ve Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, İyi Parti Eskişehir Milletvekili Dr. Arslan Kabukçuoğlu, İyi Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, İyi Parti Kalkınma Politikaları Başkan Vekili Dr. Can Pamir ve Yiğit Karakış, Ekonomi ve Kalkınma Politikaları Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Bakırhan, Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Hakan Özkara ve Eskişehir İl Başkanı Eren ekmen ve İl Sekreteri Kazım Karaca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan’a nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyaret kapsamında, kent ve ülke genelindeki tarım, hayvancılık ve ticaret çalışmaları ile ETB projelerine yönelik görüş alışverişinde bulunuldu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ETB Başkanı Ömer Zeydan, İyi Parti heyetine teşekkür etti. ETB olarak Eskişehir’e fayda sağlamak ve katma değer yaratmak için çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.
13.07.2021
ESKİŞEHİR TİCARET BORSASI BÜNYESİNDE COVID-19 AŞI MERKEZİ KURULDU
Eskişehir Ticaret Borsası; Covid-19 pandemisi ile mücadele kapsamında yeni bir girişimde bulundu. Tüm dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan Koronavirüs salgınının önüne geçmek için başlatılan aşı seferberliğine ETB bünyesinde kurduğu aşı merkezi ile dahil oldu. Eskişehir Ticaret Borsası’ında oluşturulan aşı birimi halka açık olarak hizmet verecek. ETB Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Zeydan, “Harman döneminde başta çiftçilerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza hizmet verme çabası içindeyiz. Borsamızda İl Sağlık Müdürlüğü tarafından oluşturulan Aşı uygulama birimi 09.00-18.00 saatleri arasında hizmet verecektir. Randevu almadan, sıra beklemeden, ücretsiz olarak aşılarını yaptırmak isteyen tüm halkımız bu hizmetten yararlanabilecektir.” dedi.
1.07.2021
BORSAMIZ BÜNYESİNDE AŞI MERKEZİ FAALİYETE GEÇİYOR
1 Temmuz 2021 Perşembe gününden itibaren 09.00 - 18.00 arasında Borsamızda İl Sağlık Müdürlüğü Aşı Birimi tarafından ücretsiz Covid-19 aşılama hizmeti verilecektir. Randevusuz olarak 1. veya 2. aşılarını yaptırmak isteyen tüm halkımız bu hizmetten yararlanacaktır. Aşınızı ihmal etmeyiniz.
30.06.2021
2021 YILININ İLK MAHSULÜ ESKİŞEHİR TİCARET BORSASINDA
T.C. Eskişehir Ticaret Borsası’na 2021 yılı ilk Mahsul Arpa, Mihalıççık ilçesi, Beyköy Mahallesi üreticilerinden İbrahim Yüksel tarafından getirildi.T.C. Eskişehir Ticaret Borsası’na 2021 yılı ilk Mahsul Arpa, Mihalıççık ilçesi, Beyköy Mahallesi üreticilerinden İbrahim Yüksel tarafından getirildi. Sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek gerçekleştirilen elektronik salon satışı neticesinde, Mihalıççık ilçesi, Beyköy Mahallesi üreticilerinden İbrahim Yüksel’e ait yaklaşık 28 ton Arpa’nın 500 kilogramı, Oğuzlar Tarım Ürünleri San.Tic.A.Ş. tarafından 15.100 ₺/kg temsili fiyat üzerinden satın alındı.
22.06.2021
POLATLI TİCARET ODASI NDAN BORSAMIZA ZİYARET
Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Gökden Dereköy, Meclis Üyesi Murat Çakır ve Genel Sekreter İnanç Ölmez Borsamıza nezaket ziyaretinde bulundular.
11.06.2021
ESKİŞEHİR ENDÜSTRİ FUARI TÖRENLE AÇILDI
Havacılık, savunma, makine ve endüstri alanındaki sektör temsilcilerini buluşturan Eskişehir Endüstri Fuarı ETO- Tüyap Fuar Merkezi’nde Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN ın katılımlarıyla açıldı.
9.06.2021
AYDIN TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI NDAN BORSAMIZA ZİYARET
Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Hakan ÜLKEN Borsamıza nezaket ziyaretinde bulundu. Başkan Hakan ÜLKEN iBorsamız Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Zeydan ve Borsamız Meclis Başkanı Hasan Öztürk birlikte karşıladılar.
9.06.2021
2021 NEFES KREDİSİ BAŞVURULARI BAŞLADI
KOBİ lere finansman desteği sağlamak amacıyla hayata geçirilen Nefes Kredisi ne başvurular bugün başlıyor. Süreçle ilgili sıkça sorulan sorular: Kimler başvurabilecek? Destekten yıllık cirosu 10 milyon liranın altında olan ve 2020 yılı cirosunda önceki yıla göre yüzde 25 kayıp yaşayan, Ticaret, Deniz Ticaret, Sanayi, Ticaret ve Sanayi veya Ticaret Borsası’na kayıtlı üyeler yararlanabilecek. Ne kadar kredi alınabilecek? 2020 yılı cirosu 1 milyon lirayı aşmayan KOBİ ler azami 50 bin lira, cirosu 1-10 milyon lira olan KOBİ ler ise azami 200 bin lira kredi kullanabilecek. Kredi faizi ve ödemeler nasıl olacak? İşletmelere 6 ay ödemesiz dönem imkanı sağlayacak uygulamada, kredi geri ödemeleri 12 eşit taksitte yapılacak. Uygulamada Hazine destekli KGF kefaleti sağlanacak olup, faiz oranı yıllık yüzde 17,5 olarak belirlendi. Başvurular ne zaman başlıyor? 1 Hazirandan itibaren başvuruların alınacağı söz konusu kredi paketine katılım sağlayacak bankalar ise şu şekilde: TC Ziraat Bankası AŞ, Türkiye Vakıflar Bankası TAO, Türkiye Halk Bankası AŞ, Türkiye İş Bankası AŞ, T. Garanti Bankası AŞ, Yapı ve Kredi Bankası AŞ, Akbank T.A.Ş, Denizbank AŞ, Ziraat Katılım Bankası AŞ, Vakıf Katılım Bankası AŞ Başvurular nasıl yapılacak? Firmalar, üye oldukları oda ve borsalardan alacakları üyelik belgesiyle banka şubelerine başvurabilecek. İşletmeler, üyelik belgesini oda-borsalara gitmeden, çevrim içi ortamda TOBB veya oda-borsaların sistemlerinden e-belge olarak da edinebilecek.
1.06.2021
SGK İL MÜDÜRÜ İBRAHİM KISA’DAN ESKİŞEHİR TİCARET BORSASI’NA ZİYARET
SGK Eskişehir İl Müdürü İbrahim Kısa, Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle ETB Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Zeydan ve ETB Meclis Başkanı Hasan Öztürk’e ziyarette bulundular.
21.05.2021
EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ziyareti
Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ömer ZEYDAN, EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde incelemelerde bulundu.
18.03.2021
E-Commodity Bazaar (Elektronik Emtia Pazarı) İş Birliği
Sayın Üyemiz, İzmir Ticaret Borsası ile Borsamızın yaptığı işbirliği protokolü ile Borsamız üyeleri, sisteme üye olmaları halinde yapacakları alım ve satımları elektronik ortamda yapabilecekler. Ayrıca İkili ilişkiler ile ticari ağlarını genişletebileceklerdir. Üye olmak ve bilgi almak isteyen üyelerimiz Borsamız ile iletişime geçebilirler. (222) 237 27 83-116 ESKİŞEHİR TİCARET BORSASI
8.03.2021
BORSAMIZ, ÖZEL ÜMİT HASTANELERİ İLE ÜYELERİMİZ İÇİN İNDİRİMLİ SAĞLIK PROTOKOLÜ İMZALADI.
Eskişehir Ticaret Borsası; çalışanları, üyeleri ve birinci derece yakınlarına yönelik yeni bir girişimde bulundu. Eskişehir Ticaret Borsası ile Özel Ümit Hastaneleri arasında imzalanan protokol kapsamında, Borsa çalışanları, üyeleri ile birinci derece yakınları Ümit hastanesinin sunduğu hizmetlerden indirimli faydalanacak. ESKİŞEHİR TİCARET BORSASI
25.02.2021

12345678  
Başkan
Facebook Twitter Instagram English Mail

Üye Borç Sorgulama & Ödeme Online İşlemler


  Şifremi Unuttum

Elektronik Satış Salonu Online Üye Girişi


  Şifremi Unuttum

ETB Mobil Borsam

E-Bülten

E-bülten ve gelişmelerden haberdar olmak için e-posta adresinizi kaydettirin.

Faydalı Linkler

Odalar & Borsalar

Üyelikler

İştiraklerimiz

Ulusal Kuruluşlar

Uluslararası Kuruluşlar

Basın

4 Günlük Hava Tahmini

ESKİŞEHİR
ALIŞ SATIŞ
DOLAR
EURO